«КАРПАТИ» U-17 – ВОЛОДАРІ ГОЛОВНОГО ПРИЗУ МЕМОРІАЛУ АНДРІЯ ГАВАШІ

На Закарпатті завершився п’ятий міжнародний турнір на честь видатного футболіста та тренера Андрія Гаваші, у якому взяли участь й дві команди Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» U-15 та U-17 під керівництвом тренерів, відповідно, Віталія Пономарьова та Любомира Вовчука. У змаганнях, які відбувалися з 11 по 16 серпня, взяли участь футбольні команди з різних куточків України та країн Європи (Угорщини, Австрії, Німеччини та Ізраїлю) у двох вікових групах: U-15 (2004 р.н. Тут змагалося 12 команд, по 4 у трьох групах) та U-17 (2002 р.н., де взяли участь 8 команд, по 4 у двох групах). Матчі відбувалися на 7 стадіонах Закарпатської області, зокрема у містах:Ужгород (стадіони «Авангард», «Спартак», «Автомобіліст»), Мукачево (СОК ДЮСШ, «Авангард»), у селищах Середнє (селищний стадіон) та Минай («Минай-Арена»).

16 серпня відбулися матчі останнього ігрового дня, де визначилися остаточні місця змагань, а також переможці турніру та призери. Приємно, що володарем головного призу стали 17-річні карпатівці, які у фіналі на стадіоні «Минай» перемогли господаря турніру – ужгородський СДЮСШОР, забивши чотири «сухі» м’ячі. Як розповів старший тренер «Карпат» U-17 Любомир Вовчук, рахунок повністю по грі, причому міг бути й більшим. Хоча й ужгородці чинили спротив, клас нашої команди вищий. Перший м’яч влетів у ворота СДЮСШОР на 23-й хвилині після удару Тлумака. Вже після перерви почин Юрія продовжили Андрій Бей на 52-й хвилині, Сергій Даніловський на 64-й та Тарас Демчук, який відзначився на передостанній 79-й хвилині матчу. За рахунку – 0:3 ужгородці мали шанс забити бодай гол престижу, проте відмінно зіграв воротар львів’ян Назарій Стегницький, який потягнув удар суперника з 11-метрової позначки.

Склад «Карпат» у фінальному поєдинку: Назарій Стегніцький (Назар Сасс, 70), Назар Куть (Марко-Маркіян Кравець, 65), Роман Даніловський, Олег Лень, Олександр Ленько (Мар`ян Корпан, 69), Андрій Оленич (Іван Осінський, 60), Юрій Тлумак (Сергій Михайленко, 62), Ігор Бекерський (Роман Костюк, 53), Ярослав Карабін (Тарас Шокало, 64), Тарас Демчук, Андрій Бей (Роман Софінський, 66).

Коротко нагадаємо шлях до трофею команди старшого тренера Любомира Вовчука та тренера Василя Леськіва. Першу гру у груповому турнірі групи «В» «Карпати» проводили 11 серпня на стадіоні «Авангард» у Макачевому проти МФА «Мункач», де було зафіксовано перемогу «зелено-білих» – 3:1. Відкрив рахунок в середині першого тайму Юрій Тлумак. Сталося це на 21-й хвилині. Щоправда, господарям вдалося швидко відігратися. Але вже на 29-й хвилині Ярослав Карабін знову вивів нашу команду вперед, реалізувавши 11-метровий штрафний удар. А остаточну крапку в матчі поставив на 44-й хвилині Тарас Демчук. Поєдинок 2-го туру «зелено-білі» проводила 12 серпня проти представника Угорщини – Футбольної Академії імені Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза). Завдяки голам Ярослава Карабіна на 23-й хвилині та Назара Кутя на 69-й, другу поспіль перемогу на турнірі святкували львів`яни, які одноосібно очолили свою групу. Карабін відзначився після атаки правим флангом та індивідуальних дій Ярослава, а Кутю вдався точний удар після після подачі з кутового. Заключний поєдинок 3-го туру у групі проти одеського «Чорноморця» з турнірної точки зору вже нічого не вирішував, оскільки «Карпати» після 2-го туру забезпечили собі перше місце в своїй групі. Саме тому наставники «зелено-білих» дали можливість з перших хвилин пограти тим гравцям, які не часто виходили в основі у перших двох поєдинках. У підсумку нічия – 1:1. Одесити першими відкрили рахунок вже на 3-й хвилині після подачі з кутового. Однак статус-кво через п’ятнадцять хвилин відновив один з тих гравців, які отримали шанс проявити себе з перших хвилин, а саме Роман Софінський, який влучним ударом з-за меж кута воротарського майданчика завершив комбінаційну атаку львівської команди.

15 серпня відбулися стикові матчі, де на 17-річних карпатівців очікував поєдинок проти угорської команди ФК «Варда» (Кішварда), що фінішувала другою в паралельній групі «А». Загальний підсумок зустрічі – 7:2 на користь «зелено-білих». У цьому матчі першими відкрили рахунок угорці. На 2-й хвилині Олег Лень «привіз» пенальті у власні ворота. Однак не минуло й двох хвилин, як той же Лень виправився і після подачі з кутового головою відновив рівновагу. Цей гол додав впевненості нашій команді і до перерви у сітку воріт суперника влетіло ще шість м`ячів (6 хв.-Тарас Демчук; 9-Ярослав Карабін; 12-Юрій Тлумак: 20-знову Тарас Демчук; 27- Ігор Бекерський і 32-га – Андрій Бей). У другій половині зустрічі Любомир Вовчук та його асистент Василь Леськів провели велику кількість замін і, як показали подальші події, другий тайм нашій команді не вдався. А от «Варда» зуміла підсолодити гіркоту поразки, забивши на 58-й хвилині другий гол у ворота Назара Сасса.

* * * * * * *

Інший представник ДЮФШ «Карпати» команда U-15 фінішувала на 5-му місці. У своїй групі «В» хлопці Віталія Пономарьова стартували з перемоги (3:1) над угорською командою ФК «Варда» (Кішварда). Голи у львів`ян на рахунку Андрія Столярчука (16 хв.), Романа Добрянського (28) та Олега Федора (46). Наступного дня «зелено-білі» зустрічалися проти німецької команди ФК «Бранденбург». Доля цього поєдинку вирішилася ще у першому таймі, коли «хет-триком» відзначився Олег Федор. 13 серпня відбувся матч останнього 3-го туру в груповому турнірі, де карпатівці помірялися силами у поєдинку з донецьким «Шахтарем». Очна зустріч 15-річних львів’ян та донеччан мала дати відповідь, хто з них фінішує у групі на першому місці, а хто – другим. Перемогли «помаранчево-чорні», які провели у ворота «зелено-білих» два м’ячі, натомість, не пропустивши жодного. Таким чином, «Карпати» U-15 закінчили груповий турнір услід за гірниками на другому місці могли розраховувати максимум на загальне п’яте місце у турнірі. Загалом так і сталося. У стиковому матчі над львів’янами спочатку не встояли вихованці Футбольної Академії Йожефа Божика «Спартакус» (Ніредьгаза) з Угорщини. Завдяки голам найкращого бомбардира Олега Федора (він забиває четверту гру поспіль) та влучному удару Матвія Бобика, арбітр зафіксував перемогу «Карпат» – 2:0. А 16 серпня на стадіоні «Камелот», що у с. Кам’яниця, у матчі за 5-6-те місця вихованці Віталія Пономарьова з таким самим рахунком переграли й київську ДЮСШ-15. Шальки терезів на свою користь «Карпати» схилили у другому таймі, коли результативними ударами відзначилися новачок команди Матвій Янко, який досі перебував у моршинській «Скалі», та Богдан Слюбик.