ДЮФШ «КАРПАТИ» U-10 – ПЕРЕМОЖЕЦЬ XVI МЕМОРІАЛУ БОГДАНА МАРКЕВИЧА

Нещодавно у Винниках закінчився традиційний, уже шістнадцятий за ліком, дитячий футбольний турнір, присвячений пам’яті Богдана Маркевича, у якому взяла участь і дві команда Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» 2008 року народження під керівництвом тренера Романа Марича.

Всього у турнірі змагалися 8 команд, поділених на дві групи «А» та «Б» по чотири команди у кожній. По завершенні матчів групового турніру, переможці квартетів зіграли у фіналі. Команди, що посіли у групах другі місця, боролися за «бронзу». У стикових іграх за 5-е та 7-е місця, змагалися команди, які у групах посіли, відповідно, третє і четверте місця.

Вихованці тренера Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» Романа Марича потрапили до обидвох груп. У групі «А» грали «Карпати-1», де їхніми суперниками були ще одна команда з міста Лева – «Галичина», червоноградський «Лідер» та господарі турніру команда «Рух-2009» (Винники).

У іншій групі «Б» компанію «Карпатам-2» склали: «Рух-2008» (Винники), «Кардинал» (Вороців) та «Чемпіон» (Тернопіль).

Результати матчів за участю команд ДЮФШ «Карпати»:
«Карпати-2008-1» – «Галичина» – 3:1
«Карпати-2008-2» – «Чемпіон» Тернопіль – 2:1
«Карпати-2008-1» – «Рух-2009» – 7:0
«Карпати-2008-2» – «Рух-2008» – 0:1
«Карпати-2008-1» – «Лідер» – 3:0
«Карпати-2008-2» – «Кардинал» Вороців – 5:0

1/2 фіналу:  Карпати-2008-1 – Карпати-2008-2 – 5:0
В іншому півфіналі винниківський «Рух-2008» завдяки єдиному голу переміг львівську «Галичину» – 1:0.

Матч за 3 місце:  Карпати-08-2 – Галичина – 0:1

ФІНАЛ:  Карпати-2008-1 – Рух-2008 – 0:0, пен.3:2

Вже з перших хвилин фінального матчу турніру стало зрозумілим, що боротьба триватиме до останніх секунд поєдинку. Основний час переможця не виявив, тому для визначення переможця довелося пробивати серію післяматчевих пенальті. Футбольна лотерея була за вихованцями Романа Марича. Завдяки голам Романа Кульчицького, Дмитра Соломона та Максима Гавури, перемогу святкували «Карпати-1» – 3:2.

Для історії зафіксуємо переможний склад вихованців ДЮФШ «Карпати»: Максим Жураєв, Володимир Шелепінський, Дем`ян Кузик, Данило Семенюк, Максим Онисько, Андрій Аландарь, Ростислав Баглай, Максим Гавура, Арсен Залипка, Дем’ян Лильо, Павло Мельник, Олександр Сеник, Максим Коткевич, Дмитро Соломон, Нестор Лоік, Роман Кульчицький.

Довідка. Богдан Маркевич народився у Винниках 17 лютого 1925 року. Свого часу виступав за винниківські команди «Дніпро», «Харчовик» і «Жупан», а також за команду шкірзаводу, у складі якої 1954 р. здобув Кубок 700-річчя Львова.
Працював тренером у командах «Жупан» (Винники) та «Світанок» (Львів). Був тренером-селекціонером львівських «Карпат» наприкінці 1960-х і на початку 1970-х років. Виховав відомих футболістів: Ростислава Поточняка, Романа Покору, Степана Крупея, а його син – Мирон Маркевич є одним із найкращих вітчизняних тренерів у нашому футболі.
Помер 23 серпня 2002 року. У пам’ять про Богдана Маркевича стадіон у Винниках носить його ім’я.