ДЮФЛ УКРАЇНИ. «КАРПАТИ» У 7-МУ ТУРІ – 4 ГРИ: +2 =1 -1

20 жовтня відбулися матчі 7-го туру серед команд найвищого ешелону Дитячо-Юнацької Футбольної Ліги України у четвертій групі. У цьому турі усі чотири команди Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» зустрічалися з вихованцями моршинської Академії футболу «Скала».  Молодші команди U-14 та U-15 грали у Моршині, а U-16 та U-17 – на верхньому полі львівського стадіону «Україна». Після 6-ти зіграних турів у клубному заліку школярі «Карпат» посідали третій рядок у 4 групі, маючи 51 очко, а «малиново-зелені» – йшли другими, відстаючи від лідера – ФК «Львова» на 1 пункт і, відповідно, випереджали «Карпати» на одне очко. Після звітного туру карпатівці тепер випереджають моршинців на два пункти. Інші результати, які можуть вплинути на розташування клубного заліку, в момент написання цього матеріалу були ще не відомі.

Два виїзні матчі принесли три залікові очки. У матчі 14-річних команд наша команда, поступилася з рахунком – 0:3. Моршинці ще до перерви відкрили рахунок. А в другому таймі «Скала» довела рахунок до розгромного і закріпилася на першому місці у турнірній таблиці.

А у матчі команд U-15 сильнішими вже були вихованці Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати», які відзначилися двома влучними ударами, не пропустивши, натомість, жодного. Забивали «зелено-білі» у кожному з таймів і що цікаво, перший гол на початку зустрічі, а другий – на останніх хвилинах. Спочатку влучним ударом відзначився Іван Варфоломєєв, який був першим на підбиранні після флангової подачі і виносу м`яча моршинцями зі штрафного майданчика. А остаточну крапку поставив… вихованець моршинської «Скали» Матвій Янко, який отримав запрошення у «Карпати» в це літнє міжсезоння. Для цього Матвію, який, до речі, є корінним моршинцем, знадобилося буквально кілька хвилин, після виходу на заміну. Його влучний удар з правого кута штрафного майданчика «Скали» виявився непосильним для голкіпера «малиново-зелених». Зауважимо, що забивав Янко вже коли «Скала» догравала матч у меншості, адже хвилин за 7-8-м до фінального свитка арбітр вилучив гравця команди-господаря за грубу гру.

Завдяки цій п`ятій за ліком перемозі хлопці Віталія Пономарьова й надалі є одноосібними лідерами групи і єдиною командою, що ще не знає гіркоти поразок. Так тримати!

А на верхньому полі стадіону «Україна» першими грали команди 2003 року народження.

U-16. «Карпати» (Львів) – «Скала» (Моршин) – 1:1 (1:0)

20 жовтня 2018 р. 12 год. м. Львів. Верхнє поле стадіону «Україна». Арбітр матчу: Артем Трач (Тернопіль). Асистенти арбітра: Дмитро Кіцкай (Бучач) та Ігор Брик (Тернопільська обл.). Спостерігач ФФУ: Едуард Валенко (Львів).

«Карпати»: 12. Дмитро Ледвій, 17. Максим Марич (10. Назар Дуда, 55), 20. Віталій Роман-к., 2. Олег Сидоров, 14. Євген Биков, 5. Денис Підгурський, 3. Нікіта Бахмат, 9. Сергій Давидов, 18. Денис Яців (7. Богдан Литвиненко, 72), 8. Дмитро Шостак (21. Віталій Магера, 50), 19. Назарій Федурко.
Старший тренер – Роман Деркач.

Голи: Денис Підгурський (18-пен.) – Павло Таланов (70).

Перші 15-ть хвилин матчу були за моршинцями, які виглядали краще і гра точилася практично на половині поля господарів. Однак перший же випад вихованців Романа Деркача призвів до призначення пенальті і до першого голу у матчі. Лідер карпатівців Назарій Федурко на правому фланзі втік від опонента, увірвався у штрафний майданчик, де і був зупинений з порушенням правил. Безсумнівний футбольний вирок бездоганно реалізував ще один збірник «зелено-білих» Денис Підгурський (вже наступного дня після цього матчу Федурко, Підгурський та Роман повині прибути в розтащування юнацької збірної України, де готуватимуться до двох виїзних контрольних поєдинків проти Італії). Повівши у рахунку, карпатівці заграли впевненіше і ще до перерви могли подвоїти перевагу. Той же Федурко на 32-й хвилині тепер вже на лівому фланзі на високій швидкості втік від чотирьох (!) опонентів і прострелив вздовж воріт, однак ніхто з партнерів так і незумів підставити ногу і переправити смугастого у ворота.

Після переви на полі й надалі точилася вперта боротьба на кожному клаптику поля, однак до гольових моментів справа так і не доходила. Все йшло до мінімальної перемоги «Карпат», однак на 70-й хвилині грубо помилився лівий захисник господарів Євгеній Биков, який просто подарував м`яч супернику. Центрфорвард «малиново-зелених» Павло Таланов вискочив віч-на-віч і пробив низом повз голкіпера, врятувавши «Скалу» від поразки.

ВСЕ ВИРІШИВ ОДИН М`ЯЧ…

U-17. «Карпати» (Львів) – «Скала» (Моршин) – 1:0 (1:0)

20 жовтня 2018 р. 14 год. 15 хв. м. Львів. Верхнє поле стадіону «Україна». Арбітр матчу: Артем Трач (Тернопіль). Асистенти арбітра: Дмитро Кіцкай (Бучач) та Ігор Брик (Тернопільська обл.). Спостерігач ФФУ: Едуард Валенко (Львів).

«Карпати»: 12. Назар Стегніцький, 17. Сергій Михайленко, 5. Роман Даніловський-к., 8. Олександр Ленько, 4. Марко-Маркіян Кравець, 6. Олег Лень, 19. Роман Костюк (2. Олег Бей, 65), 10. Юрій Тлумак (20. Ігор Бекерський, 50), 21 Андрій Бей (16. Іван Осінський, 75), 11. Тарас Кудь (25. Тарас Демчук, 80), 9. Ярослав Карабін.
Старший тренер – Любомир Вовчук.

Гол: Ярослав Карабін (30-пен.)

А от наша найстарша команда таки дотиснула суперника і здобула мінімальну перемогу, незважаючи на шалений спротив гостей, які постали кваліфікованою і добре навченим колективом.  Як і в матчі 16-річних команд, арбітр зустрічі, який, до речі, як на мене, провів дві дуже хороші зустрічі, на 30-й хвилині призначив 11-метровий штрафний удар, який також був «залізобетонним». При цьому відзначимо чудову атаку господарів і відмінний останній пас Ярослава Карабіна наліво у вільну зону на Андрія Бея. Наш вінгер на високій швидкості увірвався у штрафний майданчик і технічно прибрав м’яч під себе, чим дезорієнтував правого захисника «Скали», який і порушив правила.

Після цього на полі була рівна гра, з однаковими шансами на успіх. Однак в останній десятихвилинці стала помітна краща фізична підготовленість команди Любомира Вовчука. Говорячи простою мовою, «зелено-білі» просто перебігали суперника і могли забивати ще, принаймні, три м`ячі. Так, на 83-й хвилині мав забивати Іван Осінський, який перед цим вийшов на заміну, і якого залишили без нагляду на лівому фланзі, однак пробив вище воріт. У ще двох випадках «Скалу» врятував воротар Святослав Барасюк, який впорався з ударами з близької відстані від Карабіна, а через кілька секунд і Тараса Демчука, який головою пробивав після подачі з кутового.

«Карпати», здобувши чергові три очки і продовжують перебувати у першій трійці.