ВИХОВАНЕЦЬ ШКОЛИ «КАРПАТ» ВАСИЛЬ КРАВЕЦЬ ДЕБЮТУВАВ ЗА «ЛЕГАНЕС» У КУБКОВОМУ МАТЧІ ПРОТИ МАДРИДСЬКОГО «РЕАЛА»

На початку року вихованець ДЮФШ «Карпати», лівий захисник національної збірної України 21-річний Василь Кравець перейшов у «Леганес», що виступає в елітному дивізіоні чемпіонату Іспанії.

Українець уклав угоду до 30-го червня 2023-го року з можливістю пролонгації ще на рік, обравши собі 7-ий командний номер. Сума трансферу оцінюється у 2 мільйони євро. Передбачається, що ці кошти мають бути розділені між львівськими «Карпатами», вихованцем яких є Кравець, та «Луго» із Сегунди (другого дивізіону чемпіонату Іспанії), кольори якого він захищав досі.

Цього сезону Кравець провів за «Луго» 15 поєдинків, в яких віддав дві гольові передачі. Таким чином Василь став одноклубником голкіпера головної команди України Андрія Луніна, котрий перебуває в «Леганесі» на правах оренди.
У складі нової команди Василь вже дебютував, 16-го січня, коли у матчі-відповіді 1/8 фіналу Кубка Іспанії його команда приймала мадридський «Реал». Вдала гра Кравця (вийшов зі стартових хвилин, однак після отриманого ушкодження був замінений на 75-й хвилині) допомогла команді здобути перемогу над іменитим суперником – 1:0, і все ж «Леганес» припинив боротьбу у кубковій гонитві (перша зустріч завершилася перемогою мадридців із рахунком 3:0).

Наша довідка.

У складі команди школи «Карпат» Василь Кравець виступав у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Його перший тренер – Василь Леськів. У юнацьку (до 19-ти років) команду львів’ян Василя зарахували після тріумфального сезону 2013/14, в якому команда Ігора Йовічевіча завоювала бронзові медалі юнацького чемпіонату України.

Сезон 2014/15 Кравець розпочав у «Карпатах» U-19, де до кінця 2014-го року провів 11 матчів і забив 2 голи, ставши одним із лідерів юніорської команди. Під час зимової перерви в чемпіонаті його запросили на турецькі збори з основним складом. Після відновлення першості оборонець став гравцем молодіжної команди, а 10-го травня 2015-го в грі проти одеського «Чорноморця» дебютував у Прем’єр-лізі.

Василь Кравець уперше зіграв в еліті українського футболу у віці 17-ти років і 263-ох днів, ставши одним із наймолодших дебютантів сезону. Провівши через тиждень другий матч у вищому дивізіоні, захисник повернувся в «Карпати» U-19, які відстояли бронзові медалі.

У січні 2017-го «Луго» домовився з «Карпатами» про піврічну оренду Василя з правом викупу, а після завершення терміну оренди іспанський клуб викупив контракт гравця.