«КАРПАТИ» U-10 – ПЕРЕМОЖЦІ V МЕМОРІАЛУ ЮРІЯ ШУЛЯТИЦЬКОГО

Протягом 21-23 лютого в манежі Івано-Франківського Коледжу фізвиховання тривав ювілейний, 5-й за ліком, турнір дитячих команд пам`яті відомого прикарпатського футболіста та тренера Юрія Йосиповича Шулятицького, організаторами якого були син Юрій, а також Федерація футболу Івано-Франківської області та ФК «Ніка-05».

Всього у змаганнях взяли участь 12 команд, сформованих з хлопців 2009 року народження з 9 міст України, поділених на дві групи по 6 колективів у кожній.

Склад груп V Традиційного турніру пам’яті Юрія Йосиповича Шулятицького

Група А

1. ФК “Львів”
2. “Вулкан” Київ
3. ДЮФК “Ніка-05” Ів.-Франківськ
4. “Буковина” Чернівці
5. “Новатор” Хмельницький
6. “Зірка” Кропивницький

Група Б

1. СДЮСШОР “Прикарпаття” Ів.-Франківськ
2. “Прем’єр-Нива” Вінниця
3. “Арсенал” Чернівці
4. “Карпати” Львів
5. “Чемпіон” Тернопіль
6. ФК “Камінське”

Вихованці Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» потрапили до групи «Б», де почергово з однаковим рахунком – 2:0 переграли однолітків з чернівецького «Арсеналу», ФК «Камінське» та івано-франківське «Прикарпаття». Ще один матч звели внічию з тернопільським «Чемпіоном» (1:1), і одного разу поступилися вінницькій «Прем’єр-Ниві» (0:2). У підсумку друге місце у групі.

У півфіналі на нашу команду очікував поєдинок проти переможця паралельної групи – хмельницького «Новатора». Основний час переможця не виявив – 1:1 (відзначимо красивий гол карпатівця Андрія Покладка, який поцілив точнісінько у «дев`ятку» воріт суперника). Отож переможець визначався у серії післяматчевих пенальті. Влучнішими були львівяни – 4:3. В іншому півфіналі господарі турніру «Ніка-05» переграла вінничан.
Фінальний матч виявився дуже цікавим і напруженим, а його долю вирішив один влучний удар гравця «Карпат» Павла Луника. Отож, 1:0 і звання переможця турніру здобули львів`яни.
Для історії зафіксуємо прізвища переможців, яких готував до змагань старший тренер Андрій Грінер:

Данило Волинський, Юрій Гурей, Олексій Гром`як, Арсен Діжак, Захар Драбик, Павло Луник, Данило Петрівський, Андрій Покладок, Максим Свиріпа, Максим Сенявський, Михайло Тимощук, Данило Трух, Нестор Шевчук.

Наша довідка.

Юрій Йосипович Шулятицький народився 04.08.1942 року в селі Височанці Станіславської області (тепер Галицький район Івано-Франківської області).

На відміну від брата – Тараса, відомого за виступами в івано-франківському «Спартаку», львівських «Карпатах та СКА, московських ЦСКА та «Динамо», Юрій Шулятицький виступав виключно в командах Прикарпаття.
Однією з перших команд був івано-франківський «Локомотив», що виступав в чемпіонаті області. Нажаль, після не тривалого періоду команда залізничників припинила своє існування. Юрій Йосипович отримує пропозицію від долинського «Нафтовика», який на той час був однією із кращих любительських команд Прикарпаття.

В Долині Юрій стає одним із лідером команди, але сімейними обставина повертається до Івано-Франківська. В обласному центрі він виступає за команду Приладобудівного заводу «Прилад», в наступному – «Електрон». В новому колективі Юрій стає капітаном команди та допомагає їй, в перше в своїй історії, вибороти звання чемпіона Івано-Франківської області в 1971р. В наступному, команда виборює звання чемпіона області та Кубок Івано-Франківської області.
Залишивши команду Приладобудівного заводу, Юрій Йосипович, певний час виступає за команду «Сигнал» з обласного центру, де фактично розпочинається його тренерська кар’єра.

Після невеликої перерви, керівництво залізниці та ПРЗ відновлюють команду «Локомотив», на посаду тренера запрошують Юрія Йосиповича. З командою залізничників він виборює звання чемпіона Івано-франківської області в 1981 -1982рр, та виграє Кубок області в 1981р. Команда «Локомотив» успішно репрезентує Прикарпаття в аматорських змаганнях УРСР. Так, в 1983р. команда є учасником фінальної частини аматорської першості України.

З 1988 по 1993рр. працює в тренерському штабі ФК «Прикарпаття», команди, що в дебютному чемпіонаті незалежної України виступала у вищій лізі (1992р).В 1993-1995рр. (із невеличкою перервою) працює в Стрию із «Скалою» (спочатку тренером-консультантом, в наступному головним тренером). В 1994р., короткий період тренерської діяльності, припадає на роботу у надвірнянському «Бескеді», який стає володарем Кубку Івано-Франківської області.
З 1996 по 1998 рр. головний тренер у Луцьку – «Волинь».В 2001р. працює в Надвірній, де із місцевою командою виборює бронзові медалі чемпіонату області.Наприкінці 2001р. стає президентом та головним тренером Івано-франківської «Чорногори», команди другої ліги, в якій працює до 2006 р.
З 2006р. працює в НФК «Спартак» Івано-Франківськ, команді першої ліги.
Через рік повертається до «Чорногори», яка виступає в чемпіонаті Івано-Франківської області.

Є одним із натхненників створення дитячо-юнацького футбольного клубу «Ніка-05» Івано-Франківськ.
Окрім футболу також займався розведенням голубів, яких на горищі власного будинку була понад сотня.

На 70 році життя, 21 лютого 2013р., Юрій Йосипович Шулятицький відійшов у вічність.
Похований в Івано-Франківську на міському кладовищі.