«КАРПАТИ» U-15 ПЕРЕМОГЛИ У ВІЛЬНЮСІ НА ТУРНІРІ ATEITIS CUP

Традиційно у першому кварталі щорічно у столиці Литви проводиться престижний міжнародний юнацький турнір з футболу Ateitis Cup (весна), у якому беруть участь команди починаючи з 6-річного віку – і до найстарших юнацьких команд U-17.

Цьогоріч протягом 22-24 березня до Вільнюса з`їхалися команди U-15, U-11 та U-9, серед яких і були вихованці Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати», котрі були представлені у всіх цих трьох вікових категоріях. Разом з командами на турнірі у Литві побували і директор ДЮФШ «Карпати» Ігор Савицький та спортивний директор ФК «Карпати» Олег Бойчишин. А від гучних імен аж дух захоплює! Швейцарський «Лугано», голландський «Твенте», англійські «Бірмінгем» і «Кардіфф Сіті», італійські «Мілан» і «Ювентус» і ще 60 команд з різних країн Європи і Азії!

Найбільше порадували нас вихованці Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» 2004 року народження під керівництвом тренера Віталія Пономарьова, які стали переможцями турніру серед команд U-15. Команда U-11 під керівництвом Романа Марича фінішувала третьою, а «Карпати» U-9, яких готував до турніру тренер Дмитро Лапицький, посіли підсумкове 15-те місце.

ATEITIS CUP: КОМАНДИ U-15

Всього у змаганнях цієї вікової групи взяли участь 10 команд, на першому етапі поділених на 2 групи по 5 команди у кожній.

У своїй групі «А» юні карпатівці почергово перемогли команди FM “Ateitis” Vilnius – 7:1, FC “Lugano” – 2:0, LFS/FK LiepajaLFS/FK Liepaja – 3:1 і зіграли внічию з естонською FC “Flora” Tallinn – 1:1, що дозволило фінішувати на першому місці в групі.

В заключний ігровий день, 24 березня, у фінальному поєдинку, де розігрувалося звання переможця турніру, суперником «Карпат» був білоруський ФК «БАТЕ» з Борисова. Однак, як показав хід поєдинку, суперник так і не зумів щось протиставити «зелено-білим», які здобули впевнену перемогу – 2:0.

Найкращим воротарем турніру серед команд U-15 визнано Юрія-Володимира Герету.

Найкращим нападником турніру серед команд U-15 став Артур Федор.

ФІНАЛ: «Карпати» (Львів, Україна) – БАТЕ (Борисов, Білорусь) – 2:0

Матч за 3-тє місце: FC “Twente” Enschede (Нідерланди) FC “Lugano” (Швейцарія) – 2:0

ATEITIS CUP: КОМАНДИ U-11

У віковій категорії U-11 взяли участь 32 команди, які були поділені на 8 груп по чотири команди у кожній. «Карпатівці» під керівництвом старшого тренера Романа Марича потрапили до Групи Н, де посіли перше місце, не пропустивши при цьому жодного голу.

1 Karpaty Lviv 3 3 0 0 7-0 9
2 FM “Ąžuolas” Kaunas 3 2 0 1 5-4 6
3 FK “Banga” Gargždai 3 1 0 2 3-6 3
4 FC “Belkard” Grodno 3 0 0 3 2-7 0

Ось результати матчів за участю «Карпат» U-11 в групі: FM “Ąžuolas” Kaunas – 3:0, FC “Belkard” Grodno – 2:0 та FK “Banga” Gargždai – 2:0.

4 FK “Smiltene” 3 0 1 2 0-3 1

На другому етапі юні карпатівці разом із переможцями інших семи груп виборювали звання переможця турніру. У чвертьфіналі «Карпати» розгромили мінське «Динамо» – 6:1 і, треба сказати, що наші хлопці були дуже близькими до того, щоб зіграти у матчі за 1-2 місце. Однак на заваді стала серія післяматчевих пенальті, коли у півфіналі «зелено-білі» зіграли внічию – 1:1 із командою з Латвії, а за підсумками футбольної «лотереї» поступилися – 2:3. Тому довелося грати у матчі за «бронзу», де вихованці Романа Марича обіграли український «Кремінь» з Кременчука 1:0.

А переможцем турніру у віковій категорії U-11 стали кривдники карпатівців – футболісти RFS Riga, які з мінімальним рахунком – 2:1 обіграли туринський «Ювентус».

Найкращим воротарем турніру серед команд U-11 визнано Ростислава Баглая.

ATEITIS CUP: КОМАНДИ U-9

У наймолодшій віковій категорії 2010 року народження змагалися 24 команди, на першому етапі поділені на 6 груп по чотири команди у кожній. Вихованці ДЮФШ «Карпати» під керівництвом тренера Дмитра Лапицького змагалися у Групі E, де посіли третє місце.

4 FA “Marijampolė City” 3 1 0 2 3-11 3

Посівши третє місце у групі, карпатівці продовжили боротьбу за підсумкові 13-18 місця у турнірі. Спочатку на другому етапі «зелено-білі» поступилися київській ДЮСШ-26 з мінімальним рахунком – 1:2, а потім розгромили естонський ФК «Таллінн» – 6:0. І у завершальному матчі змагань, де розігрувалися 15-16 місця, карпатівці з великим рахунком переграли київський «Чемпіон» – 4:0.

А переможцем турніру серед команд U-9 став валыйський «Кардіфф Сіті», що у фіналі переграв білоруську «Смєну» (Мінськ) – 4:1. Третіми фінішували хлопчаки з італійського «Мілану», які в матчі за 3-тє місце переграли білоруський «Мінськ» – 4:2.

Наша довідка:
Ateitis Cupодин з найпрестижніших міжнародних дитячих турнірів з футболу, який проводиться в столиці Литви, історичному Вільнюсі. Традиційно турнір користується великою популярністю у всій Європі і є своєрідною «Меккою» для елітних футбольних команд з Італії, Іспанії, Англії, Німеччини, України та інших країн. Щороку на Ateitis Cup збираються більше 3000 молодих футболістів з 18 країн Європи. Демонструючи прекрасну, цікаву гру діти дізнаються футбольну культуру різних країн, розширюють світогляд і просто насолоджуються своєю улюбленою грою.

Повне відео фінального матчу команд U-15, у якому зустрічалися команди «Карпати» Львів та БАТЕ Борисов (Білорусь) можна переглянути тут