ОДРАЗУ ТРИ КОМАНДИ «КАРПАТ» ОЧОЛЮЮТЬ ТУРНІРНІ ТАБЛИЦІ ЧЕМПІОНАТУ ДЮФЛ УКРАЇНИ

7 травня відбулися два заключні матчі 15-го туру чемпіонату Дитячо-Юнацької Футбольної Ліги України серед команд вищої ліги у четвертій групі. У цьому турі усі чотири команди Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» зустрічалися з земляками із львівського «УФК-Карпати». Молодші команди U-14 та U-15, як ми вже повідомляли раніше, зіграли свої поєдинки 4 травня. Через виступ команди ДЮФШ «Карпати» U-16 на міжнародному турнірі у Польщі, де, до речі, команда Романа Деркача посіла третє місце, ігри 15-го туру для старших команд структури ФК «Карпати» було перенесено на 7 травня.

U-16. ДЮФШ «Карпати» (Львів) – «УФК-Карпати» (Львів) – 2:1 (2:1)

7 травня 2019 р. 12 год. м. Львів. Верхнє поле стадіону «Україна». Хмарно з проясненням. Дощ. 10 градусів. Арбітр матчу: Богдан Грисьо (Львів). Асистенти арбітра: Данило Кусень (Львів) та Павло Кравчук (Львів). Спостерігач ФФУ: Михайло Сидор (Львів).
«Карпати»: 12. Дмитро Ледвій, 17. Максим Марич, 2. Олег Сидоров,  20. Віталій Роман-к., 14. Євген Биков, 5. Денис Підгурський, 11. Владислав Чабан (3. Нікіта Бахмат, 52), 10. Назар Дуда, 13. Нікіта Рогачов (21. Віталій Магера, 58; 19. Назарій Федурко, 79), 18. Денис Яців, 8. Дмитро Шостак (16. Віталій Гренда, 80+1).
Резервні гравці: 1. Орест Лука, 24. Віталій Юзв`як, 6. Павло Соболь.

Старший тренер – Роман Деркач.

Голи: Назар Дуда (8, 24) – Руслан Непийпієв (40). Вилучення: Марко Сапуга (65).

Перед грою вихованці ДЮФШ «Карпати» випереджали «академіків» на два пункти, посідаючи другий рядок у турнірній таблиці. А лідерами групи, перегравши 4 травня у Володимирі-Волинському місцевий BRW-BIK, стала моршинська «Скала», яка вийшла на перше місце завдяки додатковим показнимкам, маючи, як і «Карпати», 34 очки. Тому звітний матч мав важливе значення з турнірної точки зору. У разі нічиєї або ж перемоги «школярі» знову поверталися б на одноосібне перше місце, а в разі звитяги «академіків», саме вони очолили б турнірну таблицю.

Краще своїм шансом скористалися вихованці Романа Деркача. Головні події відбулися у першому таймі. Вже до 24-ї хвилини «школярі» вели в рахунку – 2:0. Спочатку, на 8-й хвилині після прострілу Максима Марича воротар «УФК-Карпати» Денис Васютик невдало вибив м`яч перед собою, де першим на підбиранні був Назар Дуда, який в один дотик переправив круглого у лівий нижній кут. Ще через п`ять хвилин міг подвоїти рахунок Яців, якому асистував Шостак, однак після удару метрів з 10-ти круглий полетів вище воріт. Що не вдалося Яціву, зробив той же Дуда, який на 24-й хвилині замкнув простріл Шостака.

Коли вже спливали останні секунди першої 40-хвилинки, «академікам» вдалося відіграти один гол. Після прострільної передачі з правого флангу м`яч опинився у вільного від опіки Руслана Непийпієва, який в один дотик переправив смугастого у ворота.

Після перерви більше атакували гості, однак моментів практично не було. До того ж підвів команду Марко Сапуга, який отримав червону картку на 65-й хвилині за два попередження. Покарання у вигляді пропущеного ще одного голу могло бути майже одразу, однак Яців вдруге в матчі не влучив з вигідної позиції… Відзначимо і повернення після важкої травми найкращого бомбардира «Карпат» Назарія Федурка, який вперше після великої перерви з`явився на полі, вийшовши на заміну наприкінці зустрічі.

РОЗГРОМ І ЗМІНА ЛІДЕРА…

U-17. ДЮФШ «Карпати» (Львів) – «УФК-Карпати» (Львів) – 6:2 (3:1)

7 травня 2019 р. 14 год. 15 хв. м. Львів. Верхнє поле стадіону «Україна». Хмарно з проясненням. Дрібний дощ. 10 градусів. Арбітр матчу: Богдан Грисьо (Львів). Асистенти арбітра: Данило Кусень (Львів) та Павло Кравчук (Львів). Спостерігач ФФУ: Михайло Сидор (Львів).
«Карпати»: 1. Назар Сасс, 4. Марко Кравець (17. Сергій Михайленко, 75), 5.  Роман Даніловський-к., 8. Олександр Ленько, 22. Мар`ян Корпан, 6. Олег Лень, 20. Ігор Бекерський (7. Микола Сеник, 85), 10. Юрій Тлумак (24. Андрій Оленич, 84), 21. Андрій Бей (13. Тарас Шокало, 85), 9. Ярослав Карабін, 11. Тарас Кудь (23. Роман Софінський, 81).
Резервні гравці: 12. Назар Стегніцький, 2. Олег Бей, 25. Тарас Демчук.

Старший тренер – Любомир Вовчук.

Голи у ДЮФШ «Карпати»: Тарас Кудь (5, 32), Ярослав Карабін (41, 53-пен., 83), Андрій Бей (80).

Матч 17-річних команд мав дати відповідь чи поступляться «академіки» своїм лідерством, адже вони випереджали «школярів», які йшли другими, на три очки. Не зберегли, мало того, команда «УФК-Карпати» зазнала розгромної поразки, пропустивши аж шість голів у власні ворота. І, треба сказати, результат повністю по грі, хоча могло бути ще більше у разі реалізації всіх створених моментів командою Любомира Вовчука.

Господарі просто феєрили на полі, демонструючи красивий комбінаційний і головне результативний футбол, свідками якого були чимало відомих фахівців, серед яких і Мирон Маркевич, спортивний директор ФК «Карпати» Олег Бойчишин та старший тренер «Карпат» U-19 Роман Гнатів.

Вже чи не перша атака господарів мала всі шанси завершитися першим взятям воріт, однак захисник «академіків» Ярослав Балог ціною жовтої картки зірвав вихід на побачення з голкіпером Тараса Кудя. Однак вже на 5-й хвилині центрфорвард «Карпат» таки домігся свого. Відзначимо при цьому Ярослава Карабіна, який помітив, що партнер у більш вигідній позиції і не пошкодував, віддавши гольовий пас, хоча міг забивати й сам.

На 32-й хвилині школярі знову показово вибігли у швидку контратаку і той же Кудь влучним ударом з-меж штрафного майданчика подвоїв рахунок.

Ще до перерви господарі провели й третій гол, творцями якого стали Юрій Тлумак (чим потішив батька відомого у минулому гравця та наставника «Карпат» Андрія, який був присутнім на матчі) та Ярослав Карабін. Перший віддав результативну передачу, а другий дотепно перекинув круглого над голкіпером.

Під завісу першого тайму гості один м`яч відквитали. Сталося це після стандарту. З лівого флангу пішла подача у штрафний майданчик, де невдалими діями голкіпера скористався гравець «УФК-Карпати».

Після перерви у ворота «академіків» знову влетіло три м`ячі, а у ворота господарів – один. Так, на 53-й хвилині Юрій Тлумака чудовою передачею виводив на побачення з голкіпером Андрія Бея, якого зупинили лише з порушенням правил. Пенальті реалізував Ярослав Карабін.

Через дві хвилини вихованці Тараса Павліша дещо скоротили рахунок, після влучного удару Вадима Мартинюка, який замкнув дальню стійку.

І все ж останнє слово було за «школярами». П`ятий гол організував самотужки Андрій Бей, який накрутив кількох захисників і влучно пробив низом у правий кут. А на 83-й хвилині свій третій гол у матчі записав на свій рахунок Ярослав Карабін, який, як і у випадку з першим своїм взяттям воріт, знову закинув круглого «за комірець» голкіперу «УФК-Карпати» Андріану Яблонському.

Завдяки цій перемозі вихованці Любомира Вовчука вийшли на перше місце у групі і стали третьою з чотирьох команд ДЮФШ «Карпати», які беруть участь у чемпіонаті ДЮФЛ, котрі за три тури до кінця групового турніру є лідерами у своїй віковій групі.