ДЮФЛ УКРАНИ: ФІНАЛЬНІ ТУРНІРИ. КАРПАТІВЦІ СТАРТУВАЛИ ПРОТИ СТОЛИЧНОГО «ДИНАМО»

23 червня у смт. Щасливе під Києвом та на Закарпатті стартували одразу дві фінальні частини сезону 2018/2019 років для команд, відповідно, U-15 та U-17 Вищої ліги Дитячо-юнацької футбольної Ліги України. По вісім найкращих команд України у своїх вікових групах, серед яких і вихованці ДЮФШ «Карпати», розіграють звання чемпіонів. Хто ними стане: дізнаємося в останній ігровий день – 30 червня.

«Карпати» U-17 (Львів) – «Динамо» U-17 (Київ) – 1:2 (1:2)
23 червня 2019 р. м. Свалява. Стадіон «Авангард». 15 год. 45 хв. У першому таймі дощ.
«Карпати»: 1. Назар Сасс, 5.  Роман Даніловський-к., 8. Олександр Ленько, 2. Олег Бей, 22. Мар`ян Корпан, 6. Олег Лень (17. Сергій Михайленко, 84), 20. Ігор Бекерський (19. Роман Костюк, 57), 10. Юрій Тлумак (24. Андрій Оленич, 80), 21. Андрій Бей (7. Микола Сеник, 65), 9. Ярослав Карабін, 11. Тарас Кудь (25. Тарас Демчук, 70).
Резервні гравці: 12. Назар Стегніцький, 4. Марко Кравець, 13. Тарас Шокало, 23. Роман Софінський.
Старший тренер – Любомир Вовчук.

Голи: Юрій Тлумак (33) – Данило Скорко (34), Анатолій Козленко (45+2).

Окрім вихованців ДЮФШ «Карпати» до фінальної частини серед 17-річних команд потрапили також «Металіст-1925» (Харків), «Арсенал-Київ» (Київ), «Динамо» (Київ), «Зміна-Оболонь» (Київ), «УФК-Карпати» (Львів), ФК «Маріуполь» (Маріуполь) та «Шахтар» (Донецьк). З цих восьми команд сформовано дві групи «А» і «Б». Першим суперником «Карпат» були однолітки із київського «Динамо», які на першому етапі чемпіонату ДЮФЛУ посіли 2 місце у груповому турнірі у своїй групі 2, поступившись лише одним очком донецькому «Шахтарю».

Основні події цього матчу відбулися в першому таймі. Рахунок відкрили карпатівці на 33-й хвилині. Львів`яни заробили право на кутовий з лівого флангу. Карабін подав у штрафний майданчик, де кияни, здавалося ліквідували загрозу, вибивши круглого за межі штрафного майданчика, однак першим на м`ячі був Юрій Тлумак, який більярдним ударом у лівий нижній кут відкрив рахунок. Воротар киян Олексій Слуцький був закритий гравцями обидвох команд і не встиг зреагувати на удар.

Однак не минула й одна хвилина. Як столичні футболісти відігралися. На підступах до штрафного майданчика «Карпат» опинився на газоні захисник «Динамо» Скорко. Арбітр призначив штрафний удар і сам потерпілий потужно пробив у правий кут. По дорозі м`яч зрикошетив від когось із гравців і опинився у воротах.

А на останніх секундах першої половини зустрічі кияни забили вдруге. Воротар «Карпат» несподівано випустив смугастого в простій ситуації на кутовий. А саме після подачі з кута поля столичним футболістам вдалося забити переможний гол, автором якого став центральний захисник Анатолій Козленко.

У другій 45-хвилинці вихованці Любомира Вовчука мали чудовий шанс відігратися, однак Тарас Демчук, який кілька секунд перед цим вийшов на заміну, не влучив у ворота з кількох метрів, після чудової передачі Ярослава Карабіна.

Завтра, 24 червня, карпатівці проведуть матч 2-го туру проти харківського «Металіста-1925». Матч відбудеться у Поляні. Початок о 18 годині.

*  *  *

«Карпати» U-15 (Львів) – «Динамо» (Київ) – 1:2 (1:2)
23 червня 2019 р. смт. Щасливе. Стадіон «Арсенал-Арена». 18 год.
«Карпати»: 1. Юрій Герета, 15. Андрій Кітела (27. Матвій Янко, 55), 3. Богдан Слюбик, 4. Віталій Холод, 5. Юрій Важинський, 23. Олег Федор, 28. Роман Добрянський (9. Данило Галикін, 62), 7. Іван Варфоломєєв, 20. Андрій Столярчук , 99. Євгеній Пастух, 10. Матвій Бобик (18. Вадим Петришин, 57).
Резервні гравці: 77. Микола Ярош, 22. Олег Гайдамаха, 14. Олексій Товарницький, 30. Мілан Михальчук, 8. Богдан Омеляновський, 21. Назарій Дерещук, 26. Юрій Сімашко.
Старший тренер – Віталій Пономарьов.

Голи: Богдан Слюбик (31) – Владислав Єременко (3-пен.), Ігор Горбач (33).

Як і в 17-річних команд, першим суперником «Карпат» були однолітки із столичного «Динамо», які на першому груповому етапі чемпіонату ДЮФЛУ посіли 2-ге місце у своїй групі 2, поступившись лише донецькому «Шахтарю».

Тут гра відбувалася за схожим сценарієм, як і в найстарших колег з U-17. І більш справедливим підсумком була б нічия. Однак у футболі буває так, що перемагає той, хто краще реалізовує свої нагоди. Так сталося і цього разу. Відкрили рахунок кияни вже на 3-й хвилині, коли арбітр призначив пенальті, після того, як захисник «Карпат» зачепив суперника у своєму штрафному майданчику після прострілу з правого флангу. Футбольний вирок не без друднощів реалізував центральний захисник Владислав Єременко.

Відігралися хлопці Віталія Пономарьова на 31-й хвилині. Андрій Столярчук на лівому фланзі проскочив повз двох візаві і м`яко подав на дальню стійку, де повітря виграв тепер вже центрбек «Карпат» Богдан Слюбик.

І все ж ще до перерви столична команда забила вдруге. Для того, щоб вийти вперед і, як показали подальші події, здобути перші три очки, динамівцям допоміг ще один стандарт. На 33-й хвилині вони заробили штрафний на правому фланзі і після подачі на ближній кут воротарського майданчика захисники «зелено-білих» не встежили за Ігорем Горбачем, який встановив остаточний рахунок зустрічі. Карпатівці до останніх секунд шукали шляхи до воріт суперника, однак рахунок залишився без змін, хоча двічі реально загрожував воротам Богдана Ісаченка Євгеній Пастух.

Завтра на нашу команду очікує подинок другого ігрового дня проти ужгородського СДЮШОР, який в 1-му турі поступився одеському «Чорноморцю» – 0:2.

УФК Дніпро – «Скала» Моршин 1:1
«Шахтар» Донецьк – «УФК-Карпати» Львів 5:0
СДЮСШОР Ужгород – «Чорноморець» Одеса 0:2