ДЮФЛ УКРАЇНИ: ФІНАЛЬНІ ТУРНІРИ. ПІВФІНАЛИ.
«КАРПАТИ» U-15 (ЛЬВІВ) – «СКАЛА» U-15 (МОРШИН) – 1:0
«ШАХТАР» U-17 (ДОНЕЦЬК) – «КАРПАТИ» U-17 (ЛЬВІВ) – 3:1

27 червня відбулися стикові матчі за 5-6-те та 7-8-ме місця фінального турніру першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України серед команд U-15 та U-17. А наступного дня, 28 червня,  у півфіналах визначалися команди, що розіграють звання чемпіона.

Спочатку, 27 червня, відбулися чотири стикові матчі, де визначилися колективи, які посіли місця з 5-го по 8-ме. Так, у Щасливому одеський «Чорноморець» U-15 переграв «УФК-Карпати» Львів завдяки єдиному голу на 6-й хвилині і фінішував на 5-му місці. А УФК Дніпро виявився сильнішим від ужгородського СДЮСШОР – 3:1 і забезпечив собі сьому сходинку. А у віковій категорії  U-17 у Поляні грали за 5-6-те місця: «УФК-Карпати» Львів – «Арсенал-Київ» Київ (4:0) і за 7-8-ме місця: «Металіст-1925» (Харків) – ФК «Маріуполь» (1:4).

А наступного дня, 28 червня, у Поляні (U-17) та Щасливому (U-15) відбулися півфінальні поєдинки.

«Карпати» U-15 (Львів) – «Скала» U-15 (Моршин)  – 1:0 (0:0)
28 червня 2019 р. смт. Щасливе. Стадіон «Арсенал-Арена». 16 год.
«Карпати»: 1. Юрій Герета, 15. Андрій Кітела (18. Вадим Петришин), 3. Богдан С любик, 4. Віталій Холод, 5. Юрій Важинський, 23. Олег Федор, 28. Роман Добрянський, 7. Іван Варфоломєєв, 20. Андрій Столярчук (14. Олексій Товарницький), 99. Євгеній Пастух, 10. Матвій Бобик (11. Артур Федор).

Гол: Вадим Петришин (60).

«Скала» вийшла до півфіналу не здобувши жодної перемоги в своїй групі «А», двічі зігравши внічию (з дніпровським УФК – 1:1 та УФК-Карпати – 2:2) та поступившись донецькому «Шахтареві»  – 1:3. Не вдалося здобути звитяги моршинцям й цього разу. Для «Карпат» та «Скали» це вже було третє побачення в цьому сезоні. Перші два поєдинки відбувалися на першому етапі в 4 групі чемпіонату ДЮФЛУ і обидва матчі завершилися перемогами команди Віталія Пономарьова – 2:0 у Моршині (20 жовтня 2018 р.) та 1:0 у Львові (11 травня нинішнього року). Третє побачення знову було за вихованцями школи «Карпат» і знову було зафіксовано – 1:0. Відзначимо, що організатори фінальної частини так і не спромоглися організувати відеотрансляцію цього поєдинку. А якщо ж говорити про сам матч у цілому, то він пройшов за повної переваги «зелено-білих» і кінцевий рахунок не відображає тої переваги, яку мали карпатівці впродовж всього ігрового часу. Моршинцям вдавалося тримати на «колодці» свої ворота до 60-ї хвилини. Однак наша 15-річна команда таки дотиснула суперника, який побудував свій план на гру, граючи від оборони, і здобула мінімальну перемогу, незважаючи на шалений спротив гостей. Творцем єдиного взяття воріт у матчі став джокер «Карпат» Вадим Петришин, який вийшовши на заміну, влучно реалізував штрафний удар на 60-й хвилині.  А скільки було ще не використаних моментів. Один Олег Федор міг забивати двічі. У першому випадку він влучив голкіперу «Скали» у голову, а в другому – за моршинців зіграла поперечка…

Одразу після цього поєдинку грала інша пара півфіналістів: «Шахтар» Донецьк − «Динамо» Київ. Тут основний час закінчився внічию – 1:1. Тому для того, щоб виявити переможця, довелося пробивати серію післяматчевих пенальті. Футбольна лотерея була за «гірниками», які й стали другим фіналістом у віковій категорії U-15.

КАЛЕНДАР ДВОХ ЗАКЛЮЧНИХ ІГОР ФІНАЛЬНОГО ТУРНІРУ КОМАНД U-15

30.06.2019 р. (неділя):

3-тє місце «Скала» (Моршин) – «Динамо» (Київ) 16.00
фінал «Карпати» (Львів) – «Шахтар» (Донецьк) 18.00

* * *

«Шахтар» U-17 (Донецьк) – «Карпати» U-17 (Львів) – 3:1 (1:0)
28 червня 2019 р. Поляна. Стадіон ФК «Поляна». 18 год. Сонячно. 22 градуси.
«Карпати»: 1. Назар Сасс, 5.  Роман Даніловський-к. 8. Олександр Ленько (17. Сергій Михайленко, 77),  2. Олег Бей, 22. Мар`ян Корпан, 6. Олег Лень, 20. Ігор Бекерський (24. Андрій Оленич, 88), 10. Юрій Тлумак (25. Тарас Демчук, 72),21. Андрій Бей (7. Микола Сеник, 63), 9. Ярослав Карабін (23. Роман Софінський, 83), 11. Тарас Кудь.
Старший тренер – Любомир Вовчук.

Голи: Абдула Абдулаєв (40), Денис Світюха (49), Едвард Кобак (71) – Олег Лень (51).

Перед матчем карпатівців проти донеччан, спочатку грала інша пара півфіналістів: «Динамо» Київ – «Зміна-Оболонь» Київ. Вольову перемогу здобули молоді «пивовари» (2:1), які за ходом гри поступалися – 0:1. А от хто складе їм компанію у фіналі вже визначалося у грі «Карпат» проти «Шахтаря».

У першому таймі ближчими до взяття воріт були донеччани і не випадково саме вони пішли на перерву ведучи в рахунку – 1:0. Єдиний гол відбувся на 40-й хвилині, коли після контратаки «Шахтаря», захисники «Карпат» збили у власному штрафному майданчику Дениса Світюха. 11-метровий штрафний удар реалізував Абдула Абдулаєв. Зауважимо, що ще за рахунку – 0:0 одного разу «зелено-білих» рятував воротар Назар Сасс, який після флангової подачі з правого флангу неймовірно зреагував на удар впритул Іллі Гулька. А ще одного разу той же Абдулаєв не влучив головою метрів з 4-5-ти після подачі зліва від Владислава Кобилянського. У «Карпат» в першому таймі в атаці запам`яталися удари Карабіна на 11-й хвилині та Андрія Бея, який на 28-й хвилині пробивав зі штрафного. В обидвох випадках вдало діяв в рамці воріт голкіпер «Шахтаря» і збірної України Нікіта Турбаєвський.

Після перерви карпатівці заграли сміливіше в атаці, однак на 49-й хвилині пропустили вдруге. Після вертикальної передачі вдало зіграв в штрафному майданчику львів`ян Денис Світюха, який грудьми скинув собі під удар і потужно пробив у лівий від Сасса нижній кут. Стрибок голкіпера не допоміг. «Карпати» відігралися майже миттєво, розігравши з центра поля, вони заробили право на кутовий з правого флангу. Карабін навісив на ближній кут і центральний захисник Олег Лень головою переправив смугастого у дальню «дев`ятку». Практично одразу могли зрівняти рахунок Юрій Тлумак та Олег Бей. Однак перший пробив поруч із правою стійкою з-меж штрафного майданчика, а другий невдало виконав штрафний, який заробив Тарас Кудь, пробивши метрів з 22-х просто по центру значно вище поперечини.

А от донеччани свій черговий шанс не змарнували. На 71-й хвилині Едвард Кобак, який перед цим вийшов на заміну знову збільшив гольову перевагу до двох м`ячів.

Попри всі старання врятуватися «зелено-білим» не вдалося. І все ж відначимо волю і старання команди Любомира Вовчука та Василя Леськіва, які грали до кінця і не припиняли боротьбу до останніх секунд. І ніхто не зможе дорікнути команді, що вона зупинилася, віддаючи себе на поталу супернику. А донеччани і справді найсильніші у цій віковій групі. До речі, від «Карпат» вони пропустили перший м`яч у власні ворота, адже груповий турнір вони закінчили трьома перемогами із загальним рахунком – 13:0.

Повністю переглянути матч «Карпати» U-17 (Львів) – «Шахтар» U-17 (Донецьк)  можна  тут