«КАРПАТИ» U-10 – ПЕРЕМОЖЦІ VI МЕМОРІАЛУ ЮРІЯ ШУЛЯТИЦЬКОГО

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу shul5-1.jpg

Протягом 21-23 лютого в манежі Івано-Франківського Коледжу фізвиховання тривав ювілейний, 6-й за ліком, турнір дитячих команд з міні-футболу пам`яті відомого прикарпатського футболіста та тренера Юрія Йосиповича Шулятицького, організаторами якого були син Юрій спільно з племінником Андрієм, а також Федерація футболу Івано-Франківської області та ФК «Ніка-05».

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу shul2.jpg

Всього у змаганнях взяли участь 12 команд, сформованих з хлопців 2010 року народження з 9 міст України, поділених на дві групи по 6 колективів у кожній. На першому етапі команди змагалися у одноколовому турнірі. Далі у стикових матчах розіграли підсумкові місця і нагороди турніру.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу shul1.jpg

Склад груп VI Традиційного турніру пам’яті
Юрія Йосиповича Шулятицького

Група А
“Нива” (Вінниця)
“Вулкан” (Київ)
ДЮФК “Ніка-05” (Івано-Франківськ)
“Буковина” (Чернівці)
“Чемпіон” (Тернопіль)
СДЮСШОР (Ужгород)

Група Б
СДЮСШОР “Прикарпаття” (Івано-Франківськ)
“Зінедін” (Ужгород)
ДЮФК “Ігровець” (Калуш)
“Карпати” (Львів)
“Новатор” (Хмельницький)
“Сузір’я” (Свалява)

Вихованці Дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати» потрапили до групи «Б», де почергово переграли команди з Ужгорода, Калуша, Сваляви (це була ключова гра, оскільки перед матчем і «Карпати», і закарпатці підійшли з максимумом набраних очок) та Хмельницького. І лише в останній зустрічі групового турніру, яка з турнірної точки зору вже нічого не вирішувала, оскільки карпатівці достроково посіли перше місце в групі, вихованці тренера Геннадія Погорільця поступилися івано-франківському «Прикарпаттю» (0:1).

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу shul4.jpg

У півфіналі на нашу команду очікував поєдинок проти переможця паралельної групи – тернопільського «Чемпіона». Справжньої боротьби не вийшло. «зелено-білі» завдяки «дублям» Михайла Бойка та Максима Шеремета розгромили суперника – 4:1.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу shul3.jpg

Фінальний матч виявився дуже цікавим і напруженим. Основний час переможця не виявив – 0:0. Отож переможець визначався у серії післяматчевих пенальті. Влучнішими були львівяни – 3:2, які й стали переможцями турніру, до речі, другий рік поспіль.
Не обминули увагою гру юних карпатівців й організатори турніру. Так, найкращим гравцем змагань визнали Михайла Бойка, а Владислав Максименко отримав нагороду як найкращий воротар змагань

Наша довідка. Юрій Йосипович Шулятицький народився 04.08.1942 року в селі Височанці Станіславської області (тепер Галицький район Івано-Франківської області).

На відміну від брата – Тараса, відомого за виступами в івано-франківському «Спартаку», львівських «Карпатах та СКА, московських ЦСКА та «Динамо», Юрій Шулятицький виступав виключно в командах Прикарпаття.
Однією з перших команд був івано-франківський «Локомотив», що виступав в чемпіонаті області. Нажаль, після не тривалого періоду команда залізничників припинила своє існування. Юрій Йосипович отримує пропозицію від долинського «Нафтовика», який на той час був однією із кращих любительських команд Прикарпаття.

В Долині Юрій стає одним із лідером команди, але сімейними обставина повертається до Івано-Франківська. В обласному центрі він виступає за команду Приладобудівного заводу «Прилад», в наступному – «Електрон». В новому колективі Юрій стає капітаном команди та допомагає їй, в перше в своїй історії, вибороти звання чемпіона Івано-Франківської області в 1971р. В наступному, команда виборює звання чемпіона області та Кубок Івано-Франківської області.
Залишивши команду Приладобудівного заводу, Юрій Йосипович, певний час виступає за команду «Сигнал» з обласного центру, де фактично розпочинається його тренерська кар’єра.

Після невеликої перерви, керівництво залізниці та ПРЗ відновлюють команду «Локомотив», на посаду тренера запрошують Юрія Йосиповича. З командою залізничників він виборює звання чемпіона Івано-франківської області в 1981 -1982рр, та виграє Кубок області в 1981р. Команда «Локомотив» успішно репрезентує Прикарпаття в аматорських змаганнях УРСР. Так, в 1983р. команда є учасником фінальної частини аматорської першості України.

З 1988 по 1993рр. працює в тренерському штабі ФК «Прикарпаття», команди, що в дебютному чемпіонаті незалежної України виступала у вищій лізі (1992р).В 1993-1995рр. (із невеличкою перервою) працює в Стрию із «Скалою» (спочатку тренером-консультантом, в наступному головним тренером). В 1994р., короткий період тренерської діяльності, припадає на роботу у надвірнянському «Бескеді», який стає володарем Кубку Івано-Франківської області.
З 1996 по 1998 рр. головний тренер у Луцьку – «Волинь».В 2001р. працює в Надвірній, де із місцевою командою виборює бронзові медалі чемпіонату області.Наприкінці 2001р. стає президентом та головним тренером Івано-франківської «Чорногори», команди другої ліги, в якій працює до 2006 р.
З 2006р. працює в НФК «Спартак» Івано-Франківськ, команді першої ліги. Через рік повертається до «Чорногори», яка виступає в чемпіонаті Івано-Франківської області.

Є одним із натхненників створення дитячо-юнацького футбольного клубу «Ніка-05» Івано-Франківськ.
Окрім футболу також займався розведенням голубів, яких на горищі власного будинку була понад сотня.

На 70 році життя, 21 лютого 2013р., Юрій Йосипович Шулятицький відійшов у вічність. Похований в Івано-Франківську на міському кладовищі.