ШКОЛА «КАРПАТ» ВІДТЕПЕР ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ ГРОМАДУ ЛЬВОВА

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу miskrada.jpg

4 вересня 2020 року, 28-ма сесія Львівської міської ради 7-го скликання. 16 година 45 хвилин. Саме в цей час 42 депутати Львівської міської ради під головуванням міського голови Андрія Садового проголосували історичне для футбольної школи львівських «Карпат» рішення, яке було 69-тим з 497-ми питань у порядку денному пленарного засідання, згідно з яким у Львові створюють комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа «Карпати 1963». Цей заклад буде структурним підрозділом управління спорту ЛМР. Нагадаємо, ще у липні міський голова Львова заявив, що місто готове взяти на баланс футбольну школу ФК «Карпати», яка надалі може стати основою для відродження футбольного клубу. Передувало цьому понад місячної давнини засідання комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова Львівської міської ради, яка  розглянула проект ухвали «Про створення комунального закладу «Дитячо-юнацька футбольна школа «Карпати-1963».

Нагадаємо, у зв’язку з ситуацією, яка склалась довкола футбольного клубу «Карпати», Львівська міська рада провела перемовини з керівництвом дитячо-юнацької футбольної школи «Карпати», яка, як відомо, була створена ще 1975 року і цьогоріч відзначає своє 45-річчя. Нині ДЮФШ «Карпати», директором якої є Ігор Савицький, а заступником легендарний гравець «Карпат» Степан Юрчишин, це єдине з позитиву, що залишилося від бренду «Карпат», адже протягом двох останніх сезонів «школярі» «Карпат» за клубним рейтингом чемпіонату ДЮФЛ України посідають третє місце, поступаючись лише академіям донецького «Шахтаря» та київського «Динамо».

Тому, щоб підтримати дитячо-юнацький футбол та зберегти історію команди, яка є народним надбанням всіх львів’ян, і йдучи на побажання всього колективу ДЮФШ «Карпати», який одноголосно проголосував за Звернення до Львівської міської ради про цей намір на загальних зборах колективу, і яке підтримали своїми підписами батьки учнів школи, було досягнуте рішення забрати в підпорядкування міста колектив ДЮФШ «Карпати» та дітей, які займаються в школі «Карпат». Для цього й буде створено  комунальний заклад Львівської міської ради «Дитячо-юнацька футбольна  школа «Карпати-1963». Розміщуватись школа буде і далі на стадіоні «Україна», який належить ЛКП «Спортресурс».

— «Ми прийняли вольове рішення створити дитячо-юнацьку спортивну школу, щоб діти мали нормальний розвиток. Можливо з’явиться меценат, який захоче відродити клуб на професійному рівні. Ми зараз зберігаємо структуру, щоб зберегти історію і традицію. «Вони всі готові виступати за місто. Ми зараз говоримо про фінансування дитячо-юнацької спортивної школи. Ми не говоримо про професійний футбол. Також місто працює над тим, щоб базою для школи став стадіон «Україна», який орендують «Карпати» додав Антон Нікулін.

— «Для мене те, що відбувається з «Карпатами», — це трагедія. Я маленьким ходив на футбол і вболівав за «Карпати». Те, що ми бачимо за останні місяці, — це сюр. Цей процес лихоманення триває досі. У футбольному клубі є діамант — це дитяча спортивна школа. Ми, коли приймали ухвалу про оренду за 1 грн, то була умова, що кошти мали скеровуватись на розвиток дитячого футболу. Ми будемо спільно думати, як робити наступні кроки, зробивши крок А. Я вірю, що «Карпати» відновляться, бо це наш львівський футбол. Ухвала складна, я розумію хвилювання, але кинути дітей напризволяще ми не маємо права. Весь трудовий колектив прийшов до міста, вони говорять, що хочуть бути з громадою, бо не розуміють, якими будуть наступні кроки футбольного клубу. Ми повинні врятувати «Карпати». Може з того дитячого футболу народиться щось потужне. Ми ще можемо багато дебатувати, але треба робити твердий крок, голосувати і йти вперед”, — сказав мер Львова Андрій Садовий.

Весь колектив футбольної школи «Карпат» щиро дякує міському голові Львова і кожному з 42-х депутатів, які проголосували за створення нового комунального підприємства (до речі, проти не було жодного голосу) і це, безумовно, надихне всіх нас на ще кращу й пліднішу роботу у майбутньомупрокоментував це історичне рішення директор футбольної школи «Карпат» Ігор Савицький.